Η Σάκκαρη, νίκησε με ανατροπή τη Σερένα Γουίλιαμς! (video)

Η Μαρία Σάκκαρη υποχρέωσε τη σπουδαία Σερένα Γουίλιαμς σε ήττα και μάλιστα με ανατροπή. Η Ελληνίδα τενίστρια βρέθηκε απέναντι στο είδωλό της στο πλαίσιο του Open στο Σινσινάτι και κατάφερε να νικήσει με ανατροπή!

Η νίκη (5-7, 7-6(5), 6-1) που πέτυχε η Μαρία Σάκκαρη κόντρα στη Σερένα Γουίλιαμς είναι η μεγαλύτερη νίκη της καριέρας της, μέχρι την επόμενη.

Αν και έμεινε πίσω στο σκορ, η Μαρία Σάκκαρη κατάφερε να ανατρέψει τα δεδομένα και να υποχρεώσει τη «βασίλισσα» των κορτ σε ήττα.

Η Γουίλιαμς μπήκε στον αγώνα δυναμικά, πέτυχε πρώτη break (3-1), αλλά η Σάκκαρη κατάφερε να ισορροπήσει (4-5). Η Σερένα Γουίλιαμς πέτυχε και δεύτερο break, στο 12ο game του πρώτου σετ (5-7).

Με break προηγήθηκε και στο δεύτερο σετ η Γουίλιαμς, η οποία μάλιστα βρέθηκε να σερβίρει στο 5-3 για τη νίκη, όμως η Μαρία Σάκκαρη δεν είχε πει την τελευταία της κουβέντα.

Πηγή: Newsit.gr